Dört kule metal çocuk alanı

ÜRÜN KODU: 
KL 4A

OYUN PARKI HAKKINDA GENEL BİLGİ

Dört kuleden oluşan metal oyun parkı için kurulum alanı 11 x 6,5 metredir. Kaydırak yüksekliği 100 cm ve 200 cm olarak tasarlanmış olan oyun parkı tamamen modüler sistem olup, kaydırak ve kuleler istenildiği gibi yer değiştirilebilir. Görselde daha önce yaptığımız kurulumda oyun parkı çatıları palmiye motifinde işlenmiştir. Dört kule oyun parkının 2 metre yüksekliğinde ki kuleleri palmiye motifli çatıyla örtülmüş, 1 metre yüksekliğinde ki kaydırak kulelerinde çatı kullanılmamıştır. 100 cm lik kaydırak kulelerinde çatı kullanılmama sebebi, hem çocukları boğan ve hareketlerini kısıtlayamalarına neden olan kapalı ortam anlaşının önüne geçerek, çocuklara daha fazla özgür alan sunmak, hemde 200 cm yüksekliğe sahip kaydırak kulelerinden 100 cm lik kaydırak kulelerinin üstüne geçmeye çalışmalarını ve meydana gelebilecek kazaları engellemektir. Beş kaydıraktan oluşan bahçe oyun grubunda, ikisi 200 cm, ikisi 100 cm olan 4 adet düz kaydırağın yanısıra, yine 200 cm yükseklikten kayan döner kaydırak olarakta bilinen helezon spiral kaydıraktan oluşmaktadır. Dört kuleden oluşan metal çocuk oyun parkının kurulumu için gereken alan, standart çocuk parklarından çok daha fazla olduğu için metal salıncak dahil edilmemiştir. Ancak talep edilir ve yeterli alan ihtiyacı karşılanırsa iki oturaklı metal salıncaklar da ayrıca eklenerek çok daha geniş kapsamlı bir çocuk oyun grubu oluşturulabilir. Metal salıncak için standart galvanizli salıncak modelinin yanı sıra ekonomik salıncak ve ekonomik tahtarevalli de kullanılabilir. 

Oyun parkı için tavsiyeler;

Oyun parkı kurulumu yapılacak alanın güvenli alan dahil en az 13 x 8,5 metre olması gerekmektedir. Güvenli alan karşılandığı takdirde Çocuk oyun parkına ek olarak, metal salıncak, metal tahtarevalli ve zıpzıp gibi ekstra oyuncaklar da eklenebilir. 

OYUN PARKI HAKKINDA TEKNİK BİLGİ ve DAYANIKLILIK

Dört kuleden oluşan çocuk oyun alanı için kullanılan taşıyıcı borular 114 mm çapında olup, et kalınlığı en az 2 mm'dir. Bu oranlar Çocuk oyun parkında uygulanacak kuvvetler için fazlasıyla yeterlidir. Ayrıca KL 4A model numaralı oyun parkında taşıyıcı nitelikte kullanılan metaller, ve diğer metal ekipmanlar (salıncak, Tahterevalli, Zıpzıp) daldırma galvaniz işlemine tabi tutularak, üzerine uygulanan elektrostatik toz fırın boya sayesinde paslanmazlık özelliği kazandırılarak, çevre koşullarına ve dış etkenlere karşı en az 10 yıla kadar paslanmazlık özelliği kazandırılmıştır. Çocuk oyun alanında kullanılan plastik ekipmanlar ise hammaddesi polietilen malzemeden oluşan, neme, güneş ışınlarına, esneme ve renk solması gibi deformasyon yaratacak nedenlere karşı direnç gösteren plastikten üretilmiştir. Çocuk oyun grubunun görselinde görüldüğü şekilde taşıyıcı boruların tepe noktaları, yağmur suyu ve diğer maddelerin içeriye girmesini engellemek amacıyla kure biçiminde enjeksiyon plastiklerle korunmaya alınmıştır. Aynı şekilde oyun parkının taşıyıcı direkleri yere sabitlendikten sonra vidaların çocuklarımıza zarar vermemesi ve estetik bir görünüm kazandırılması için kapaklarla kapatılmıştır. Oyun parkı alırken bu özelliklere dikkat etmenizi özellikle rica ediyoruz. Çünkü çocuklar bizim geleceğimiz. Dört kule metal çocuk oyun parkı ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bize ulaşın.

KURULUM İÇİN GEREKLİ ALAN : 11 x 6.5 metre

GÜVENLİ BÖLGE ALANI             : 13 x 8.5 metre

KAYDIRAK YÜKSEKLİKLERİ      : 100 cm - 200 cm

ÇOCUK OYUN PARKI MODELİ  : KL 4A