Hilton Bosphorus Hotel çocuk parkı

İstabul Hilton Bosphorus Hotel talepleri üzerine ahşap çocuk oyun parkı imalatının montajını tamamladık. Dünyanın en büyük öteller zinciri olan Hilton'un İstanbul'da bulunan merkezine kurulumu yapılan çocuk oyun alanı 5 x 7,5 metrelik güvenli alana kurularak etrafında dekor amaçlı çitler kullanıldı. Tamamiyla ahşap konsetpin tercih edildiği çocuk oyun grubunda dayanıklılığıyla bilinen Sibirya'dan ithal edilmiş çamlar kullanıldı. Çocuk parkında kullanılan ahşabın çürüme ve böceklenme gibi dış ortam tehlikelerinin önüne geçilebilmesi amacıyla oyun parkı imalatından önce vakum emprenye denilen özel bir işleme tabi tutuldu. Ahşap oyun parkı ve metal oyun gruplarında uzun ömürlülüğü artırmak adına yapılan bu gibi çeşitli işlemler bulunmaktadır. Metal oyun parkı için daldırma galvaniz yöntemi ile paslanmanın önüne geçilirken, ahşap oyun parkında ahşabın sağlamlığını arttırmak için emprenye işlemleri yapılmaktadır. Çocuk oyun parkı satın almadan önce dikkat edilmesi gereken önemli konulardan biri de bu gibi işlemlerin yapılıp yapılmadığıdır. Çocuk Oyun parkı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğiyle ilgili daha sonra ayrıntılı bir yazıyı da sizinle paylaşacağım.

İstanbul Hilton Bosphorus Hotel için tasarlanan oyun parkı StepPark markasının en beğenilen oyun grubu olan AH 1D modelidir. Oyun parkı için gerekli alan karşılandığı takdirde salıncak, tırmanma ünitesi, halat tırmanma ünitesiyle birlikte montajı yapılarak kullanıma açılması sadece bir gün içerisinde gerçekleşmektedir. Ayrıca oyun gubunu zenginleştirmek adına tahtarevalli ve zıpzıp gibi farklı akseuarlar da kullanılabilir. 

Ahşap oyun parkı ile uyumlu olmasını açısından tasarladığımız ahşap tahteravelli modeli olarak AHTH 2 modelini kullanmaktayız. Ahşap çocuk oyun parkı için kullanılan kaydırak ve salıncak koltuğu gibi plastik aksamlar polietilen malzemeden üretilerek hava şartlarına, neme ve güneş ışınlarına karşı dayanıklılık göstermekte, hiç bir şekilde esneme gibi deformasyonlara uğramamaktadır. 

AH 1D çocuk oyun parkı ile ilgili daha fazla bilgi almak için info@depargrup.com adresine mail atabilir yada iletişim kısmından bağlantı kurabilirsiniz.

KURULUM İÇİN GEREKLİ ALAN : 3,5 x 5,5 metre

GÜVENLİ ALAN : 5 x 7,5 metre

KAYDIRAK YÜKSEKLİĞİ : 150 cm dir.

Fotoğraf Galerisi: