Park ağ günlüğü

Anaokulları için aktivite merkezleri ve oyun parkları

Çocuklar için ilk eğitim merkezi olan kreşler ve anaokulları da çocuk survivor ve parkurlarının bilincine varmaya başladır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklar için tasarlanan oyun parklarının, ilerleyen süreçlerde, sıradanlaşmaya başlamasıyla birlikte, çocuk oyun parklarına eklenen ekipmanların sayısı giderek artıyor. Çocuk aktiviteleri için en temel yapı taşlarından biri olan çocuk oyun parkları için, anaokulu ve kreş yönetimlerinin ilk tercihi tamamen organik ve sağlıklı olan ahşap çocuk oyun parkları olmaya devam ediyor.

İstanbul'da Metal Oyun Parkı İmalatı

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde çocuk oyun parkı imalat ve montajlarımız hız kesmeden devam ediyor. Her ne kadar Park, bahçe ve peyzaj çalışmaları baharın gelişiyle ağırlık kazanmaya başlasa da, park çocuk oyun grubu modelleri, kent ekipmanları, bank ve kamelya imalatları kış aylarında da devam ediyor.

Yakın zamanda montajını tamamladığımız 2 kule, ve 3 kaydıraktan oluşan modüler oyun parkı montajımızı tamamladık. Görselleri sizlerle paylaşmadan önce oyun parkı hakkında teknik detaylar vermek istiyorum.

Ucuz ekonomik Oyun Parkları

Anaokullarının vazgeçilmezi olan çocuk oyun parklarına bir ilgile de Cemre Anaokulundan geldi. Yenibosna’da bulunan Cemre Anaokuluna kurulumunu yaptığımız Eko 1E ve özel metal tasarımlı oyun parklarımızın kurulum ve montajını gerçekleştirdik. Anaokulu yetkililerinin talepleri üzerine iki farklı oyun parkı kurulumu gerçekleştirdik. İki salıncak ve iki kaydıraktan oluşan oyun parkını söz verdiğimiz tarihte montajını tamamladık. 5,5 x 5 metrelik kurulum alanına yerleşimi yapılan oyun parkına 2 metre fazladan alan bırakılarak güvenli alan oluşturuldu.

Avcılar Ahşap Çocuk Oyun Parkı

Avcılar / İstanbul’da kurulumunu gerçekleştirdiğimiz ahşap çocuk oyun parkı için ilk etapta projelendirme çalışması yapıldı. Çocuk oyun grubunun kurulacağı alan ölçüleri tespit edildikten sonra autocad programında alan çizimleri yapıldı. Güvenlik alanları da hesaplanarak mevcut alana oturtulan oyun parkı imalatına başlanıldı.

Silivri Çocuk Oyun Parkı

Silivri’de kurulumunu gerçekleştirdiğimiz ahşap çocuk oyun parkı, tek kule parka dahil biri düz kaydırak, diğeri helezon kaydırak olmak üzere iki kaydıraktan oluşmaktadır. Ahşap çocuk oyun parkı kaydırak yüksekliği 150 cm’dir. Kaydırak hammaddesi olarak TSE standartlarına uygun, dayanıklı, hava ve güneş ışınlarından etkilenmeyen, solma yapmayan malzeme olan POLİETİLEN Plastikten üretildi.

İzmir Çocuk Oyun Parkı - Kamelya, Çardak, Pergola ve park spor aletleri, Kent Mobilyaları

On yılı aşkın süredir gerçekleştirdiğimiz çocuk oyun parkı çalışmalarımızda, referanslarımızın büyük bölümünü oluşturan Ege ve Akdeniz bölgesinde, özellikle sahil kesimleri olan İzmir, Muğla, Aydın ve Antalya gibi şehirlerde kamelya – çardak, park spor aletleri, ahşap ve metal çocuk oyun parkları imalatı ve montajı yapıyoruz. Sahil bölgelerindeki estetik ihtiyaçlara uygun, kent ekipmanları konusunda en çok tercih edilen firmalar arasında yer almaktayız.

Park Spor Aletleri ve Kauçuk Zemin Uygulaması

AÇIK ALAN SPOR ALETLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ GENEL ÖZELLİKLER

  1. Set içeriğinde yer alan tüm aletlerin taşıyıcı ana gövdeleri Ø 140 mm. çapında ve 4 mm. et kalınlığında metal malzemeden imal edilmiş olacaktır.

 

  1. Ana gövdeye bağlı yük taşıyan ve hareketli olan parçalar Ø 60 çapında ve 3  mm. et kalınlığında metal malzemeden imal edilmiş olacaktır.

 

Tekirdağ Pergola

Tekirdağ’da ahşap pergola kurulumu gerçekleştirdik. Pergola ölçüleri olarak 6 metre uzunluğunda 2 metre genişlik ve yükseklik belirlendi. Pergolamızın imalatında her zaman ki gibi çürüme ve böceklenmeye karşı emprenye işlemine tabi tutulmuş olan, birinci sınıf Sibirya çamı kullanıldı. Ahşap pergola modellerimizden PRG 01 standart pergola modelimiz tercih edildi.

Beykoz Çocuk Oyun Parkı - Rukiye Sultan Yalısı

Beykoz Rukiye Sultan Yalısı Çocuk Oyun Parkı

Beykoz’da bulunan Rukiye Sultan Yalısına ahşap çocuk oyun parkı, tahterevalli ve ahşap çocuk kum havuzu kurulumu gerçekleştirdik.

Çocuk oyun parkı olarak içerisinde, iki adet salıncak, bir adet 150cm yükseklikte düz kaydırak, merdiven tırmanma ve halat tırmanma bulunan tırmanma ünitesi ve tırmanma ünitesine dahil olan tambur bulunan AH 1D modeli tercih edildi. Ahşap çocuk oyun parkına ek olarak bir adet AHTH 2 model ahşap tahterevalli ve yine ahşaptan imal edilen çocuk kum havuzu da katılarak çocuk oyun grubu oluşturuldu.

Muğla Bodrum Çocuk oyun parkı Kamelya

Park malzemeleri olarak son projelerimizi sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz. Park malzemeleri Muğla – Bodrum ilçesinde çocukların güvenle ve rahatça oynayabilecekleri ahşap çocuk oyun parkı ve kamelya (çardak) kurulumu yaptı. Bodrum’da kurulumunu yaptığımız çocuk oyun parkı için öncelikle montaj yapılacak alanın düzenlemesi yapıldı. Oyun parkının kurulacağı alanın düzenlemesi yapıldıktan sonra ikili ahşap salıncak, tahtarevalli, ve ahşap çocuk oyun parkı kurulumu yapıldı.