Avcılar Ahşap Çocuk Oyun Parkı

Avcılar / İstanbul’da kurulumunu gerçekleştirdiğimiz ahşap çocuk oyun parkı için ilk etapta projelendirme çalışması yapıldı. Çocuk oyun grubunun kurulacağı alan ölçüleri tespit edildikten sonra autocad programında alan çizimleri yapıldı. Güvenlik alanları da hesaplanarak mevcut alana oturtulan oyun parkı imalatına başlanıldı.

İki platform ve iki kaydıraklı kuleye tırmanma merdiven ile çıkılan oyun parkımızda iki kule arasında geçişler ahşap köprü ile sağlandı. Ahşap tırmanma merdivenine ek olarak oyun parkı kaydırak platformları çıkış için ayrıca merdivende dâhil edildi. Oyun parkı platformların yüksekliği h: 150 cm aynı şekilde kaydırakların kayma yüksekliği de 150 cm olarak belirlendi. Ahşap Çocuk oyun parkı iki kule taşıyıcı sistemler ve iki kule platformlar da dâhil olmak üzere tamamen EMPRENYELİ çürümez ve böceklenmez ahşaptan imal edildi. Ahşap oyun parkı emprenye sayesinde en az 10 yıl Böceklenme ve çürümeye karşı dayanıklılık kazandırıldı.

Ahşap Çocuk oyun parkına destekleyici aksesuarlar olarak, birbirinden tümüyle bağımsız iki adet ikili ahşap salıncak, bir adet motor figürlü zıpzıp, bir adet denizatı figürlü zıp zıp ve iki adet ahşap tahterevalli kullanıldı. Ahşap oyun parkı aksesuarları kullanılarak oluşturulan çocuk oyun grubunda güvenlik alanları ile bahçe oyuncaklarının güvenliği sağlandı. Ayrıca diğer bir güvenlik önlemi olarak zemine 40 x 40 ebatlarında 2 cm kalınlıkta kauçuk zemin döşemesi yapıldı.

Fotoğraf Galerisi: