İstanbul'da Metal Oyun Parkı İmalatı

Kış aylarına girdiğimiz şu günlerde çocuk oyun parkı imalat ve montajlarımız hız kesmeden devam ediyor. Her ne kadar Park, bahçe ve peyzaj çalışmaları baharın gelişiyle ağırlık kazanmaya başlasa da, park çocuk oyun grubu modelleri, kent ekipmanları, bank ve kamelya imalatları kış aylarında da devam ediyor.

Yakın zamanda montajını tamamladığımız 2 kule, ve 3 kaydıraktan oluşan modüler oyun parkı montajımızı tamamladık. Görselleri sizlerle paylaşmadan önce oyun parkı hakkında teknik detaylar vermek istiyorum.

Oyun parkı h100 ve h200 cm yükseklikte iki platformdan oluşmaktadır. H100 cm yüksekliğe sahip platformda kullanılan 100 cm yükseklikte ki kaydırak için düz kısa kaydırak tercih edildi. H200 cm yükseklikte ki platform için tercih edilen kaydıraklardan ise sadece 1 tanesi 200 cm düz kaydırak, diğeri ise 200cm helezon (döner – spiral) kaydırak olarak belirlendi. Metal oyun parkında tercihen salıncak kullanılmadı. Oyun parkı boru çapı standartlara uygun olarak 114 çapında galvanizli, elektrostatik fırın toz boyalı taşıyıcı direklerden oluşturuldu.

*OYUN PARKI ALIRKEN DİKKAT ETMENİZ GEREN EN ÖNEMLİ HUSUSLARDAN BİRİ TAŞIYICI BORU ÇAPIDIR. 114 ÇAPINDAN DÜŞÜN TAŞIYICI BORU KULLANILAN OYUN PARKLARI STANDART DIŞIDIR. ZAMANLA TEHLİKE ARZ EDEBİLMEKTEDİR.

Paslanma tehlikesine karşı oyun parkı taşıyıcı boruları galvaniz işlemine tabi tutularak fırın boya ile boyandı. Plastik aksam sağlıklı ve uzun ömürlü oluşu sebebiyle polietilen plastikten imal edildi. (Maliyeti indirmek için polyesterden üretilen kaydıraklar sağlık sorunları teşkil etmektedir.)

Fotoğraf Galerisi: