Silivri Çocuk Oyun Parkı

Silivri’de kurulumunu gerçekleştirdiğimiz ahşap çocuk oyun parkı, tek kule parka dahil biri düz kaydırak, diğeri helezon kaydırak olmak üzere iki kaydıraktan oluşmaktadır. Ahşap çocuk oyun parkı kaydırak yüksekliği 150 cm’dir. Kaydırak hammaddesi olarak TSE standartlarına uygun, dayanıklı, hava ve güneş ışınlarından etkilenmeyen, solma yapmayan malzeme olan POLİETİLEN Plastikten üretildi.

ÖNEMLİ UYARI: Çocuk oyun parkı alırken kaydırak ve diğer plastik ekipmanların malzemesine dikkat ediniz. Daha uygun fiyata maletmek için kullanılan polyester kaydıraklar, hem dayanıksızdır, hemde çocukların sağlıkları açısından tehlikelidir. Çocuk oyun parkı alırken kaydırak, salıncak oturağı ve diğer plastik ekipmanların kesinlikle POLİETİLEN PLASTİK’ten imal edilmesini tercih edin.

Ahşap çocuk oyun parkının taşıyıcı direkleri ve platformu ise Sibirya’dan ithal edilen keresteden üretilerek, böceklenme ve çürüme gibi etkilere karşı minimum 10 yıla kadar dayanıklılık göstermesi açısından Vakum Emprenye işlemine tabi tutuldu. Ahşap çocuk oyun parkı alırken ahşap taşıyıcılar ve platformun üretileceği kerestenin menşei ve doğal etkenlere karşı mukavemet göstermesi için yapılan işlemlere dikkat ediniz. Park, Bahçe ve peyzaj için kullanılan keresteler genellikle Sibirya Çamından tercih edilerek, çürümemesi için Vakum emprenye işlemine tabi tutulur. Vakum emprenye işlemi sayesinde emprenyenin ahşabın içine işlemesi sağlanır. Oyun parkı alırken ahşaba uygulanan emprenye işleminin yüzeysel olmamasına özen gösterin. Maliyeti düşürmek açısından bile olsa yüzeysel emprenye işleminden kaçının.

Silivri ahşap çocuk oyun parkımızın kurulumunu yaptığımız alana ek olarak salıncakta yerleştirdik. İki salıncaktan oluşan ahşap salıncaklar çocuk oyun parkından ayrı taşıyıcılarla bağımsız olarak monte edildi. Salıncak için ön ve arka taraftan 220 cm civarında güvenlik alanları bırakıldı.

Park Malzemeleri olarak çocuk oyun parkı kurulumu yapmadan önce, çocuk oyun parkı, salıncak, zıpzıp, tahterevalli, dönence gibi park oyuncaklarının güvenlik alanlarını hesaplayarak, çocukların oynarken güvende olacağı yapılar inşa ediyoruz.

Fotoğraf Galerisi: