Park Malzemeleri Fenerbahçe

Hadımköy'de Ahşap çocuk salıncağı, çocuk oyun alanı, kum havuzu, ahşap çit, ahşap çit kapısı ve pergola montajını tamamladık. Ahşap park malzemeleri için 1. sınıf sibirya çamı kullanıldı. Park malzemeleri için kullanılan Çamlar emprenye vakum işlemiyle böceklenme ve çürüme gibi etkenlere karşı güçlendirildi. Fenerbahçe çocuk oyun parkı olarak adlandırdığımız çocuk oyun grubumuz emsallerinden farklı bir görümüme sahip oldu. Hadımköy'de kullandığımız fenerbahçe temalı park malzemeleri ve özellikleri aşağıdaki gibidir.

Ahşap salıncak ; ASL 1A modelini kullandık, salıncak için çapraz dikmeler 10*10 ebatlarında üretildi. çocuk oyun parkından hariç kurulan salıncakta bir adet çocuklar için korkuluklu, korumalı oturak ve bir adet yetişkinler için kauçuk kaplama salıncak koltuğu kullanıldı. Çim alana montajı yapılan çocuk salıncağını yere sabitlemek için normal ölçülerden 30 / 40 cm daha fazla uzun imal ederek, açılan çukura gömüldükten sonra beton atıldı. Oldukça şık ve estetik bir görünüme sahip olan ahşap salıncak, diğer ahşap ürünlerimizde olduğu gibi çürümeye karşı su bazlı vakum emprenye işlemine tabi tutuldu.

AHŞAP ÇOCUK OYUN PARKI ; Çocuk oyun parkında AH 1D modeli standart kurulumdan farklı olarak salıncak ortada olacak şekilde tasarlandı. sağ tarafta ahşap çocuk oyun parkı, ortada salıncak, sol tarafta ise halat - ip tırmanma ünitesi birleştirildi. Genel olarak oyun parkı, salıncak, tırmanma ünitesinde ana taşıyıcı dikmeler 10 *10 ebatlarında vakum emprenyeli sibirya çamından imal edildi. Oyun parkında kulenin ebatları 100 * 100 cm iken salıncak mesafesi 255 cm olarak düşünüldü. Ayrıca modele ilave olarak helezon döner kaydırak (spiral kaydırak) eklendi. Halat tırmanma ve merdiven tırmanma ünitesi salıncağa ek olarak kuruldu. Oyun parkının plastik aksamları yani, kaydırak ve salıncak oturağı güneş solmalarına karşı dayanıklı polietilen plastik malzemeden imal edildi. Aynı şekilde oyun parkı tahterevalli, salınca gibi ekipmanlarda ki vida yerleri daha estetik bir görünüm kazanması açısından plastik kapaklarla kapatıldı. Oyun parkında konsept olarak Fenerbahçe renkleri kullanılarak çocuklara futbol aşkını aşılamaya çalıştık. Farklı bir çalışmamız da Galatasaray gibi bir diğer kulüp için olmuştu. Hakkını vermek gerekirse Fenerbahçe çocuk oyun parkı diyebildiğimiz bu çalışmanın renkleri daha bir göz doldurucu oldu. 

AHŞAP ÇİT KAPI, AHŞAP ÇİT ve PERGOLA ; Park malzemelerinin olmazsa olmazlarından sayılan ahşap çit, çit kapısı, ve pergola zahmetli olmasına rağmen beyaz boyayla boyanarak güzel ve dayanıklı bir görünüme sahip oldu. Çitlerin ve ahşap çit kapısının, çit uzunlukları değişik boyutlarda tasarlanarak görsel olarak güçlendirildi. Hem zarif, hemde zamanda güçlü ve dayanıklı bir görünüme sahip olan çitler için 4 kat beyaz boya kullanılarak, boya ahşaba içine işleyerek yedirildi. 10 * 10 dikmelere monte edilen çitler, dikmelerinde toprağa betonlanmasıyla sabitlendi.

BU ÜRÜNLERİMİZLE İLGİLİ AYRINTILI BİLGİ VE FİYAT ALMAK İSTEYEN ZİYARETÇİLERİMİZ : info@depargrup.com posta hesabına mail atabilir, 0212 676 54 54 ve 0553 311 29 72 numaralı telefonlardan iletişime geçebilir. Aynı zaman da Tevfikbey mah. Tahsin Tekoğlu cad. No: 14 /1 Sefaköy - Küçükçekmece İstanbul adresinde ki ofis ve imalathanemizde bulunan Showroomumuzu ziyaret edebilir.

Her türlü park malzemeleri, peyzaj mimarisi ürünleri, kent mobilyaları ve kent ekipmanları hakkında farklı çözümler için bizimle irtibata geçin.

 

Fotoğraf Galerisi: