ahşap oyun parkı

İstanbul Ahşap Çocuk Oyun Parkı, Tahterevalli, Zıpzıp ve Kauçuk Zemin Döşemesi

Kasım ayında imalat ve montajını gerçekleştirdiğimiz çocuk oyun parkı, tahterevalli, zıpzıp ve kauçuk zemin döşemeleriyle ilgili çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. 2016 yılında yapılan peyzaj çalışmalarında en çok tercih edilen kent mobilyası firması olmanın verdiği gururla yolumuza devam ediyoruz. 

Ahşap Tırmanma üniteli salıncaklı oyun parkı

Tek kuleli, tırmanma üniteli, salıncaklı ahşap çocuk oyun grubu modelidir. Ahşap çocuk oyun parkında metal kısımlar ve taşıyıcı dikmeler yerine tamamen ahşap kullanılmıştır. Bir adet 150 cm yüksekliğe, 220 cm uzunluğa sahip kaydırak bulunmaktadır. Ahşap bahçe oyun parkı içerisinde dahili olarak, ikili salıncak, tırmanma ünitesi, tambur ilave edilerek çok amaçlı bir oyun parkı modeli amaçlanmıştır. Taşıyıcı dikmeler 10x10 ebatlarında vakum emprenye işlemi uygulanan birinci sınıf sibirya çamından üretilmiştir. Kaydırağın bulunduğu kule platformu 100x100 ebatlarındadır.

Salıncaklı Helezon ve düz kaydıraklı ahşap oyun parkı

KL 1E modeli ve EKO 1E modelinin ahşap versiyonu olan oyun parkında, metal aksamlar yerine ahşap - sibirya çamı kullanılmıştır. İki kaydırak bulunan oyun parkında Düz kaydırak uzunluğu 220 cm, yükseklik ise 150 cm'dir, Döner kaydırak olarak bilinen Helezon - Spiral kaydırak yüksekliği de 150 cm'dir.

İki kule ahşap çocuk oyun parkı

AHŞAP İKİ KULE ÇOCUK OYUN PARKI BİLGİLERİ

 

KURULUM İÇİN GEREKLİ ALAN     : 6 x 4 METRE

GÜVENLİ KURULUM ALANI            : 8 x 6 METRE

KAYDIRAK YÜKSEKLİĞİ                  : 150 CM

MODEL NUMARASI                           : AH 2C

2 KULELİ AHŞAP ÇOCUK OYUN GRUBU TEKNİK ŞARTNAMESİ

TAŞIYICI KONSTRÜKSİYON

En az 220 cm Taşıyıcı…….. 6 Adet
En az 385 cm Taşıyıcı…….. 4 Adet

Üç kule köprülü ahşap oyun parkı

Üç kule ahşap oyun parkı birinci sınıf sibirya çamından imal edilmiş olup, çürüme ve böceklenmelere karşı vakum emprenye uygulamasına tabi tutulmuştur. Oyun parkında iki adet ahşap köprü, iki adet kaydırak ( biri spiral kaydırak) bir adet ahşap merdiven, bir adet tırmanma ünitesi (Halat tırmanma da mevcuttur) bir adette tüp geçit (Tünel Geçit) bulunmaktadır. Ayrıca ahşap oyun parkına dahil olarak ikili salıncakta bulunmaktadır. Kaydırakların kayma yüksekliği 150 cm'dir. 

Park Malzemeleri Fenerbahçe

Hadımköy'de Ahşap çocuk salıncağı, çocuk oyun alanı, kum havuzu, ahşap çit, ahşap çit kapısı ve pergola montajını tamamladık. Ahşap park malzemeleri için 1. sınıf sibirya çamı kullanıldı. Park malzemeleri için kullanılan Çamlar emprenye vakum işlemiyle böceklenme ve çürüme gibi etkenlere karşı güçlendirildi. Fenerbahçe çocuk oyun parkı olarak adlandırdığımız çocuk oyun grubumuz emsallerinden farklı bir görümüme sahip oldu. Hadımköy'de kullandığımız fenerbahçe temalı park malzemeleri ve özellikleri aşağıdaki gibidir.

Çanakkale Assos Çocuk oyun parkı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Assos sit alanı bölgesinde kurulumunu gerçekleştirdiğimiz oyun parkının teslimanı yaptık. Bir çocuk oyun parkı, bir ahşap tırmanma ünitesi, bir adette ahşap tahtarevealliden oluşan çocuk oyun grubunun kurulumu iki farklı alanda yapıldı. Metal çocuk oyun alanının bulunduğu zeytinlik böygeye farklı bir alet kurulmadı.